سخن روز /
1398/07/17
جلسه بررسی مسائل و مشکلات حمل ونقل محصول گوجه فرنگی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان زنجان ، جلسه ای روز شنبه مورخ 13/7/98  با موضوع بررسی مسائل و مشکلات حمل ونقل محصول گوجه فرنگی استان به درخواست تعاون روستایی استان زنجان و به ریاست آقای علی اکبری مدیر سازمان راهداری و حمل نقل جاده ای با حضور نماینده استانداری در محل آن سازمان برگزار شد، در این جلسه مهندس علی اکبری گفت نرخ حمل محصول گوجه فرنگی توافقی بوده و براساس عرضه و تقاضا در فصول مختلف سال توسط انجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل و رانندگان تعیین می گردد که جذابیت بار مقصد و بارگیری و نرخ حمل و نقل در ارسال سریع و به موقع محصولات به طور مستقیم تاثیرگذار است.

آقای متوسلین معاون فنی و بازرگانی تعاون روستایی استان زنجان در ادامه سخنان وی گفت: با توجه به حجم بالای کشت گوجه فرنگی در استان و تکمیل ظرفیت خرید کارخانجات استان و پیش بینی برداشت حدودی چهل هزار تن در یک ماه آینده و لزوم حمل به موقع به استان های اصفهان و گلستان بمنظور جلوگیری از خرابی محصول و خسارت به کشاورزان خواستار تعیین نرخ متعارف و تامین ناوگان برای حمل محصول به استان های مذکور گردیده.

آقای مختاری نماینده استانداری نیز گفت: با توجه به عدم برنامه ریزی و پیش بینی مناسب در شرایط فعلی همکاری کلیه دستگاههای مرتبط به منظور رفع مشکل بوجود آمده را خواستاریم.

در ادامه جلسه مقرر گردید:

1-انجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل کالای زنجان و رانندگان در صورت اعلام آدرس دقیق مراکز بارگیری و همچنین اعلام برنامه مشخص برای حمل محصول گوجه فرنگی از طرف سازمان جهاد کشاورزی و تعاون روستایی همکاری لازم را بمنظور حمل سریع محصول مذکور بعمل آورند.

2-شرکتهای حمل و نقل به میزان 2 درصد تخفیف برای رانندگان که در حمل سریع محصول مذکور بعمل اورند.

3-در صورت همکاری رانندگان در حمل گوجه فرنگی به استان های اصفهان و گلستان به ازای هر 2 سرویس حمل،به عنوان تشویق حواله یک جفت لاستیک با نرخ دولتی با معرفی انجمن های صنفی شرکتهای حمل و نقل و رانندگان توسط اداره کل به رانندگان تحویل گردد.

4-به منظور استفاده از ظرفیت حمل و نقلی سایر استان ها اداره کل راهداری نسبت به ارسال فراخوان حمل محصول گوجه فرنگی به استان های همجوار اقدام نماید.

5.شرکتهای حمل و نقل نسبت به اعزام ناوگان ملکی خود جهت حمل محصول گوجه فرنگی اقدام نماید.

6-ادره کل راهداری نسبت به استخراج و اعلام نرخ حمل گوجه فرنگی از مبدا نورآبادخدابنده،ابهر،سلطانیه،ایجرود ،نیک پی و ارمغانخانه اقدام و به اداره تعاون روستایی استان ارسال نماید.

تعداد بازدید:
1026
RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal