سخن روز /
1398/06/03
طرح خرید حمایتی محصول گوجه فرنگی توسط سازمان تعاون روستایی از کشاورزان استان زنجان آغاز شد

به گزارش روابط عمومی سازمان تعاون روستایی استان زنجان؛ اولین جلسه گارگروه استانی خرید حمایتی گوجه فرنگی در سال 98 روز دوشنبه 28 مرداد با حضور مدیرکل سازمان تعاون روستایی و همچنین آقای جعفری مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان در سالن جلسات سازمان تعاون روستایی استان برگزار گردید. در این جلسه گزارشی تفصیلی درمورد جزئیات فرآیند خرید حمایتی گوجه فرنگی ارائه شد.

آقای جعفری  در این جلسه به مشکلات کشاورزان اشاره کرد و گفت: با توجه به کاهش قیمت محصول ولزوم حمایت دولت جهت جلوگیری از افت بیش از حد قیمت فروش، باید پیگیریهای لازم در خصوص جزئیات خرید محصول از جمله )قیمت احتسابی سبد ،کارمزد تبدیل وایجاد مراکز خرید در خارج از محل کارخانه( را از سازمان مرکزی خواستارشد.

مهندس نوری نیز با اشاره به ظرفیتهای بالای استان در بخش کشاورزی افزود: یکی از مشکلات این استان بویژه در فصل برداشت، افت قیمت محصولات است که برای جلوگیری از افت قیمت گوجه فرنگی، تدابیر لازم اتخاذ و طرح خرید حمایتی گوجه فرنگی اجرا میشود. وی با اشاره به اینکه امیدواریم با این طرح قیمت گوجه فرنگی افزایش یابد، گفت: البته این طرح عملا اجازه افت قیمت را نمیدهد و کشاورزان مورد حمایت قرار میگیرند.

مهندس نوری ادامه داد: خریدها با قیمت 1150 تومان در مراکز خرید انجام میشود که امیدواریم این اقدام موجب اصلاح قیمت به نفع کشاورزان و در جهت تعدیل بهای گوجه فرنگی در بازار و در نتیجه کاهش زیان کشاورزان گردد.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان در پایان گفت: طرح خرید حمایتی محصول گوجه فرنگی برای حمایت از کشاورزان از هفته اول شهریور در این استان آغاز خواهد شد.

تعداد بازدید:
97
RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal